لیستینا

خرید 48 مدل کمربند بدنسازی چرم [استاندارد] با قیمت مناسب

یکی از مهم ترین نیاز های ورزشی برای جلوگیری از آسیب های بدن، کمربند بدنسازی است، که هر ورزشکاری باید در حین تمرین آن را داشته باشد، تا به سلامتی خود آسیب نزند. پیشنهاد می کنیم در خصوص خرید این کمربندها چند نکته ساده و کاربردی را به خاطر بسپارید.

کمربند بدنسازی چیست ؟ چه وظیفه ای دارد ؟

در گذشته کمربند بدنسازی فقط برای مسابقات المپیک و وزنه برداری کاربرد داشت. اما امروزه حتی افرادی که به صورت تفریحی تمرین و وزنه برداری می کنند، از این کمربند ها استفاده می کنند. عملکرد کمربند بدنسازی، جلوگیری از آسیب دیدن کمر و مراقبت از کمر است. این کمربند ها وظایف دیگری هم دارد.

این کمربند ها با فشار و نیرویی که بر روی شکم و قفسه سینه وارد می‌کند، ورزشکار را مجبور می‌کند تا نفس خود را هنگام بلند کردن وزنه حبس کند و هنگامی که می خواهد وزنه را بلند کند، به آرامی بازدم کند. پس این کمربند باعث می شود ورزشکار هنگام وزنه بلند کردن به آرامی نفس بکشد. بنابراین وظیفه اصلی این کمربند ها هنگام انجام تمرینات بدنسازی، افزایش فشار بر روی شکم، هنگام تنفس است.

عرض کمربند ها بر عملکرد آن تاثیر زیادی دارد. به طور کلی، یک کمربند ورزشی خوب باید بین 3 تا 4 اینچ عرض داشته باشد. اگر کمربند باریک تر از این اندازه باشد، نمی تواند وظایف خودش را به خوبی انجام دهد و اگر از اندازه ی استاندارد، پهن تر باشد، دنده ها و سینه را می پوشاند، که در این صورت جلوی حرکات نا مناسب بدنسازی را می گیرد. جنس این کمربندها از چرم است و بسیار محکم و مقاوم هستند.

کمربند بدنسازی چه عملکردی دارد ؟

به طور کلی کمربند بدنسازی دو وظیفه مهم دارد:

اول، خطر آسیب مفاصل، هنگام بلند کردن وزنه های سنگین را کاهش می دهد. دوم، این نوع کمربند با کمک به تنفس صحیح در حین ورزش، به شما کمک می کند عملکرد ورزشی شما افزایش پیدا کند.

 

یکی از نکاتی که باید هنگام بستن کمربند بدنسازی در نظر داشته باشید، این است که باید به درستی دور کمر شما قرار بگیرد. فقط مطمئن شوید که خیلی سفت نباشد، زیرا عضلات شکم شما بیش از حد منقبض می شود، در نتیجه نفش کشیدن برای شما سخت می شود. کمربند باید به اندازه کافی و استاندارد محکم باشد، تا آسیبی به شما نرساند.

نکات مهم و ضروری هنگام خرید کمربند بدنسازی

عرض کمربند باعث پایداری و ثبات شما می شود. عرض بیشتر کمربندهای خوب 10 تا 15 سانتی متر است. بهتر است در هنگام خرید به این نکته دقت کنید.

کمربند با قلاب یا چسب بسته می شود. اگر بخواهید کمربند را با قلاب ببندید، باید کمربند دارای سوراخ باشد. هم چنین، کمربند باید قابل تنظیم باشد، تا بتوانید اندازه کمربند را در حین تمرین و بدنسازی تنظیم کنید.

دوام – این ویژگی شامل مواردی مانند ضخامت جنس استفاده شده در آن، دوام بست و مدت زمان استفاده از کمربند است. اکثر این کمربند ها گارانتی طولانی مدت و حتی برخی از آن ها گارانتی مادام العمر دارند.

اگر می خواهید کمربند خود را به یک دوست ورزشکار بسپارید، باید دقت کنید که متناسب با نیاز ها و سایز او هست یا خیر.

در لیست زیر انواع کمربند بدنسازی حرفه ای، از جنس چرم گاوی و چرم مصنوعی برای شما موجود می باشد. شما می توانید بر اساس نیاز و سایز خود، بهترین کمربند را از میان گزینه های زیر انتخاب کنید.

 

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.