لیستینا

خرید 51 مدل کولر گازی [قوی] ال جی، گری، سامسونگ با کیفیت بالا و قیمت مناسب

یکی از بهترین دستگاه های خنک کننده، کولر گازی است، که انواع مختلفی دارد. این کولرها خنک کنندگی بیشتری نسبت به کولرهای آبی دارند. دمای محیط را با تنظیم دمای کولر گازی می توانید به دلخواه خود در بیاورید. در حال حاضر، بسیاری از مکان ها از نوع پیشرفته تر این کولر ها استفاده می کنند، که اسپلیت نام دارد.

کولر گازی چیست؟

کولر گازی یک دستگاه قوی و قدرتمند است، که در فصول گرم سال، محیط را به خوبی خنک می کند، پس در فصول گرم سال وسیله ای موثر می باشد. اجزای این دستگاه عبارتند از: بخارکننده‌ی هوای گرم، پنل یا کندانسور و یک کمپرسور. همچنین یک دمنده برای هدایت هوا به بیرون، در آن وجود دارد.

بخارکننده، وظیفه جذب هوای گرم را بر عهده دارد. ماده ی سرما زا، برای افزایش دمای بخار، باید از کمپرسور استفاده کند و در نهایت کندانسور، محیط را خنک می کند. کولر گازی در رابطه با فرآیند تولید هوای سرد، مانند یخچال عمل می کند. یعنی گاز، با افزایش فشار، به مایع تبدیل می شود، در این صورت هوای سرد تولید می شود.

آشنایی با انواع کولر گازی

کولر گازی انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

1- کولر پنجره‌ای یا یک‌ تکه
2- اسپیلت یا دوتکه
3- پرتابل یا قابل حمل

اگر قصد خرید مدل اول را دارید، حتما به ابعاد پنجره و کولر دقت کنید. زیرا اگر کولر با ابعاد اشتباه بخرید، آن را در محل مورد نظر نمی توانید نصب کنید. این مدل یک ایراد مهم دارد که آن، این است که کمپرسور به کار رفته در آن، مصرف انرژی بیشتری نسبت به سایر مدل ها دارد.

زمانی که قصد خرید کولر گازی اسپیلت را دارید، باید دستگاه خارجی و محل نصب را در نظر بگیرید تا مشکلی به وجود نیاید. در کولر گازی قابل حمل، کمپرسور داخل دستگاه است. این کولرها دو موتور دارند. یک موتور جریان هوای سرد را از بالا منتقل می کند و موتور دیگر، از پشت دستگاه، هوای گرم کمپرسور را خارج می کند. بدیهی است که باید این نوع کولر گازی را در جایی نصب کنید که خروجی هوای گرم برای کمپرسور داشته باشد.

اگر قصد خرید کولر گازی دست را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم این کار را نکنید، زیرا احتمال خرابی در آن ها بیشتر است. همچنین، محصولات بدون گارانتی که در شهرهایی مانند بانه و گناوه با قیمت کمتری به فروش می رسند را نیز نخرید.

مزایای کولر گازی نسبت به کولر آبی چیست ؟

کولرهای پنجره ای، نیاز به کانال کشی ندارند و به راحتی می توان از آن ها مثل سیستم های تهویه هوای مطبوع مرکزی استفاده کرد. کانال کشی، انرژی را تلف می کند، این کولرها تمام انرژی سرمایشی تولید شده را به دلیل نداشتن کانال، مستقیماً به داخل ساختمان می فرستند.

اسپیلت به عنوان نسل جدید کولر گازی شناخته می شود. یکی از مزایای مهم این دستگاه، نسبت به سایر مدل های مشابه، ارزان قیمت بودن آن می باشد. مزیت های دیگر این کولر ها، این است که برای مدت کوتاهی فضا را خنک می کند و سرما را به طور یکنواخت در محیط پخش می کند، هم چنین صدای کمی هم دارد.
همچنین می توانید دما را در این کولر ها تنظیم کنید. هم چنین در هر واحد، می توانید دستگاه جداگانه نصب کنید. اسپیلت ظرفیت بالایی در تولید سرما و گرما و کاهش آلودگی هوا دارد.

کولرهای قابل حمل، بدون ایجاد رطوبت، سرما تولید می کنند. مزیت مهم این دستگاه، نصب آسان این کولر می باشد. کولرهای آبی همچنین گرد و غبار و سایر آلاینده ها را به داخل می آورند. اما کولرهای گازی قابل حمل، هوای بیرون را به داخل هدایت نمی کنند. از این دستگاه زمانی می توان استفاده کرد که به برق وصل باشد.

در لیست زیر، انواع کولرگازی باکیفیت، از برندهای مختلف با ویژگی ها و مدل های متفاوت، موجود می باشد. با توجه به سلیقه، نیاز و بودجه ی خود، می توانید بهترین کولر گازی را انتخاب کنید.

 

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.