لیستینا

خرید 49 مدل بهترین میکرومتر داخل و خارج سنج دقیق و [حرفه ای] با قیمت ارزان

میکرومتر ابزاری کاربردی برای اندازه گیری اجسام گوناگون است، که در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. با کمک این دستگاه می توانید ابعاد را بسیار دقیق تر اندازه بگیرید. خرید این وسیله نیز مانند هر ابزار دیگری نیازمند رعایت برخی نکات مهم و ضروری است.

میکرومتر چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

میکرومتر دستگاهی برای اندازه گیری است، كه برای اندازه گيری دقیق قطر و عمق اجسام از آن استفاده می شود. که امروزه مدل هاي متفاوتی از آن در بازار موجود است. یکی از کاربردهای میکرومتر، در صنعت تراشكاری است. چون دقت اندازه گیری این دستگاه بسیار زیاد است، امروزه استفاده از آن، مورد استقبال گسترده قرار گرفته است. به کمک این وسیله کار آسانی در اندازه گیری ها پیش رو خواهید داشت.

در كل واحد اندازه گیری، در میکرومترها بر حسب میلی متر یا اینچ است، که امروزه در دو نوع متفاوت ساخته می شود. این دو مدل شامل: میکرومتر خارج سنج و داخل سنج است. از نوع خارج سنج، برای اندازه گیری ابعاد خارجی اجسام و از نوع داخل سنج، برای اندازه گیری داخل اشیا استفاده می شود.

در خرید میکرومتر مناسب چه مواردی را رعایت کنیم ؟

هنگام خرید میکرومتر، توجه به برخی از نکات مهم، ضروری است که عبارتند از:

نكته مهمی که هنگام خرید ميكرومتر باید به آن دقت کنید، نوع قالب نمایشگر میکرومتر است، که معمولاً در انواع مختلف ساخته شده اند. در كل، این وسيله در 3 نوع مختلف ساعتی، دیجیتالی و ساده در بازار موجود است. هر یک از این مدل ها، قالب نمایش خود را دارند. که با توجه به بودجه، هر یک از آنها قابل تهیه است.

نکته دیگری است که باید هنگام خرید، مورد توجه قرار گیرد، مدل اندازه گیری است. خوب است بدانید که میکرومترها در مدل اندازه گیری، متفاوت هستند و باید هدف از استفاده از این دستگاه، قبل از تهیه هر یک از آنها تعیین شود. به بیان ساده، هدف از اندازه گیری، باید قبل از تهیه دستگاه معلوم شود. به عنوان مثال، اگر هدف، اندازه گیری ابعاد داخلی باشد، باید دستگاهی مناسب برای این منظور خريداری شود.

نحوه کار با این وسیله 

 

نکات مهم و ضروری در خرید میکرومترها

میکرومترها معمولاً با دقت اندازه گیری گوناگونی ساخته می شوند، به همین دلیل لازم است قبل از تهیه هر یک از آنها، این مسئله و نوع کاربرد، برای اندازه گیری را بدانيد. در كل میکرومترهای موجود در بازار، دقت اندازه گیری بین 0.01 تا 0.001 دارند.

نکته دیگری که هنگام خرید میکرومتر باید به آن توجه کنید، محدوده اندازه گیری است. سازندگان میکرومتر، معمولاً آنها را در محدوده اندازه گیری 25 میلی متر می سازند. امروزه محبوب ترین انواع میکرومترها در محدوده اندازه گیری 0 تا 25 میلی متر، 25 تا 50 میلی متر، 50 تا 75 میلی متر و در نهایت 75 تا 100 میلی متر توليد می شوند، که معمولاً طرفداران زيادی دارد.

ویژگی دیگر میکرومتر مناسب، قابلیت قفل ضامن است که در صورت وجود این ویژگی در دستگاه، می توان اندازه گیری را برای چند لحظه قفل کرد و سپس آن را روی کاغذ ثبت کرد.

امروزه، میکرومترهای موجود در بازار قیمت های مختلفی دارند، قیمت معمولاً در وهله دوم قرار می گیرد. باید با توجه به نوع و شرایط اندازه گیری، میکرومتر خريداري شود. همچنین هنگام خرید این دستگاه، از نکات ذکر شده در این مقاله استفاده کنید.

انواع ميكرو متر حرفه ای در مدل های گوناگون در ليست زير موجود است. بسته به نیاز و بودجه خود، می توانید مناسب ترين ميكرومتر را انتخاب و تهيه نماييد.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.