لیستینا

خرید 39 مدل میکروفون استودیویی [حرفه ای] و پرفروش با قیمت ارزان

میکروفون استودیویی برای ضبط صدای عالی و بی نقص، مناسب است. اگر می خواهید میکروفونی مناسب برای استودیوی خود بخرید، انتخاب سخت است.

میکروفون استودیویی چیست ؟

اگر تجربه کمی در استودیو دارید، خواهید آموخت که یک میکروفون مخصوص استودیو، برای ضبط صدای ساز های خاص، فوق العاده است.

برای خرید میکروفون استودیویی مناسب، ابتدا باید نوع میکروفون را انتخاب کنید. دینامیکی و کاندنسر دو نوع میکروفون استودیویی هستند. در این مقاله شما را برای انتخاب بهترین میکروفون راهنمایی می کنیم.

انواع میکروفون استودیویی

در زیر تعدادی از مهم ترین میکروفون های استودیویی وجود دارد که عبارتند از:
1- میکروفون دینامیکی
2- میکروفون کاندنسر
3- میکروفون روبان
4- میکروفون  USB
که در ادامه آن ها را توضیح می دهیم.

کلیات میکروفون استودیویی دینامیکی

در یک میکروفون دینامیکی، یک سیگنال صوتی، از حرکت یک هادی در یک میدان مغناطیسی تولید می شود. در اکثر میکروفون های دینامیکی، یک دیافراگم بسیار نازک و سبک در پاسخ به فشار صدا حرکت می کند. حرکت دیافراگم باعث می شود سیم پیچ صوتی، در یک میدان مغناطیسی، به صورت معلق حرکت کند و جریان الکتریکی کمی ایجاد کند.
میکروفون های دینامیکی نسبت به میکروفون های کاندنسر، حساسیت و قیمت کمتری دارند. به علاوه این نوع میکروفون برای ضبط نریشن، ساز دهل و گیتارهای برقی مناسب است.

میکروفون کاندنسر چیست ؟

میکروفون کاندنسر مانند میکروفون دینامیکی نیست و به “سرعت” و تفاوت های ظریف امواج صوتی پاسخ می دهد. این سیستم مکانیکی ساده، از یک دیافراگم رسانا تشکیل شده است. این دیافراگم، کنار دیسک فلزی قرار می گیرد، که در این صورت خازن ایجاد می کند. بار الکتریکی، توسط یک منبع ولتاژ خارجی، باتری، منبع تغذیه ویژه یا نیرو فانتوم، تولید می شود.
این دیافراگم در پاسخ به فشار صدا، ارتعاش کمی دارد، که این باعث تغییر در ظرفیت و ولتاژ خازن می شود.
میکروفون های کاندنسر، در اشکال و اندازه های متنوع تولید شده اند، اما همه ی آن ها بر اساس اصول ذکر شده در بالا کار می کنند.

میکروفون های روبان

میکروفون روبان، اولین میکروفون جهت دار موفق تجاری است، که به طور گسترده در دوران رادیو مورد استفاده قرار می گرفتند. میکروفون های روبان به لطف تلاش های چندین شرکت مانند رویر، اکنون به بازار بازگشتند. این نوع میکروفون ها، به حرکت یک عنصر کوچک معلق در یک میدان مغناطیسی قوی، با سرعت مولکول های هوا پاسخ گو هستند. این همان چیزی است، که بیشتر میکروفون ها را تحریک می کند. در برنامه های استودیویی، این تفاوت عملکرد مهم نیست، اگرچه هنگام ضبط برنامه در فضای باز هنگام وزیدن باد، اهمیت دارد.

میکروفون استودیویی USB چیست ؟

میکروفون USB، در فناوری میکروفون، توسعه جدیدی است، که شامل تمام عناصر میکروفون سنتی است، مثل سرپوش، دیافراگم. تفاوت بین این میکروفون و سایر میکروفون های استودیویی، در این است که دارای دو مدار اضافی هستند: یک onboard preamp و یک مبدل آنالوگ به دیجیتال (A / D). مبدل A/D، خروجی میکروفون را از آنالوگ به دیجیتال تغییر می دهد، بنابراین می تواند مستقیم به رایانه وصل شود و با نرم افزار ضبط خوانده شود.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.