خرید 49 مدل مسواک کودک نرم و [استاندارد] با قیمت مناسب

5/5 - (1 امتیاز)

کودک برای اینکه بهداشت دهان و دندان را رعایت کند، باید مسواک کودک و خمیر دندان برایش تهیه کنید. مسواک ، خمیردندان ، دهان شویه و نخ دندان به بهبود سلامت دهان و دندان کمک می کند. در این مقاله نکات ساده و کاربردی در مورد این مسواک ها آورده شده است، که هنگام خرید باید در نظر بگیرید، پس تا آخر با ما همراه باشید، تا بتوانید خرید بهتری داشته باشید.

مسواک کودک چیست؟ چه تفاوتی دارد ؟

مسواک کودک برای بهداشت دهان و دندان کودک بسیار مفید است. می توان از آن برای بهبود سلامت دندان استفاده کرد. مسواک زدن یکی از عادات بسیار خوب است، اما باید توجه داشته باشید که از کودکی به فرزندان خود مسواک زدن را بیاموزید. بنابراین باید یک مسواک مناسب و جذاب برای کودک بخرید، تا او را به مسواک زدن تشویق کند.

در هنگام خرید مسواک به چه مواردی توجه کنیم ؟

ظاهر مسواک

ظاهر زیبا و جذاب مسواک، نکته مهمی است که هنگام خرید مسواک باید به آن توجه کنید. برای این منظور می توانید از مسواکی استفاده کنید که به شکل شخصیت های کارتونی شاد و جذاب هستند یا هر طرح دیگری که کودک آن را دوست دارد، برایش بخرید تا به مسواک زدن تشویق شود.

نوع مسواک

نوع مسواک، نکته ی دیگری است که هنگام خرید مسواک باید در نظر بگیرید. مسواک معمولی نسبت به مسواک برقی برای کودکان بهتر است. زیرامسواک برقی دارای صدا و لرزش است که ممکن است کودک بترسد و دیگر سمت مسواک نرود.

جنس مسواک

بهتر است مسواک کودک از جنس سیلیکون یا پلاستیک نرم باشد، زیرا این مواد به دلیل کیفیت خوبی که دارند باعث زخم شدن لثه ها نمی شوند.

هنگام خرید مسواک، مسواکی که برای کودک خود بخرید که بتواند به راحتی از آن استفاده کند. اگر فقط برای بازی کودکان می خواهید مسواک بخرید، مسواک های انگشتی بسیار خوب هستند.

توجه به شکل و اندازه دسته مسواک

هنگام خرید مسواک برای کودکان، به خاطر داشته باشید که دسته مسواک متناسب با دست کودکان باشد و به راحتی در دست آن ها قرار بگیرد. جنس دسته مسواک باید از موادی باشد که به دست کودک آسیب نرساند و طراحی آن شاد و کودکانه باشد، تا کودک علاقه ی زیادی به آن داشته باشد، یعنی بهتر است دسته ی مسواک یک شخصیت کارتونی مورد علاقه ی کودکان باشد.

به موهای مسواک توجه کنید

برس یا قسمت مویی مسواک کودک ، نکته مهم دیگری است که هنگام خرید مسواک باید به آن توجه کنید. یک مسواک استاندارد دارای یک برس با عرض 1 سانتی متر و طول 3 سانتی متر است.

تعداد کلاف های مسواک بر اساس اندازه مسواک، باید حدود 20 تا 40 عدد باشد.

بسته به نرمی و زبری مسواک ، هر کلاف دارای 20 تا 40 رشته مویی است.

مسواک ها باید قابلیت از بین بردن رسوبات میکروبی و باقیمانده مواد غذایی بین دندان ها را داشته باشند، یعنی برس آن مثلثی شکل باشد، اما نوک مسواک تیز نباشد.

موهای برس چقدر باید نرم باشند؟

مسواک باید نرم و لطیف باشد، به خصوص تا زمانی که کودکان نمی دانند چگونه به درستی مسواک بزنند. اگر مسواک نرم باشد، باعث آسیب دندان و لثه های کودکان نمی شود. به خصوص کودکانی که تازه دندان در آورده اند، باید حتما از مسواک نرم استفاده کنند، این موضوع بسیار اهمیت دارد، زیرا مسواک های نرم به لثه ها آسیب نمی رساند.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.