لیستینا

خرید 38 مدل لباس کار [حرفه ای] باکیفیت برای مشاغل مختلف با قیمت ارزان

لباس کار، ابزاری مهم و ضروری برای برخی از صنایع و مشاغل سخت است. این نوع پوشش، ایمنی کار را بالا می برد. زیرا از بالا تا پایین بدن، پوشانده می شود. گاهی لباس ها سر هم و یک تکه هستند، بعضی از لباس ها نیز به شکل بلوز و شلوار هستند. در بسیاری از محیط های کاری، افراد باید حتما لباس کار بپوشند، در غیر این صورت نمی توانند کار کنند.

جنس مواد به کار رفته در ساخت لباس کار

این لباس ها را از الیاف طبیعی تولید می کنند. البته در تولید این پوشاک، مقدار مشخصی هم الیاف مصنوعی وجود دارد. بعضی از این لباس ها نیز از الیاف شیمیایی درست می شوند. نکته ی مهمی که در تولید این لباس ها وجود دارد، این است که اگر از الیاف طبیعی، بیشتر در لباس ها استفاده شود، فرآیند تبادل حرارت آسان تر می باشد. البته اگر افراد، محیط کار سردی داشته باشند، این لباس ها برای محافظت از بدن در برابر رطوبت و سرما نیز طراحی شده اند و مناسب هستند.
برای مشاغل آتش نشانی و کوره آجر پزی، لباس کار نسوز، ضد حریق و پی وی سی مناسب است. در واقع برای محیط های گرم، لباسی که مقدار زیادی آلومینیوم دارد، مناسب است، در این صورت تا 90 درصد اشعه مادون قرمز منعکس می شود.

برخی از لباس های کار، دارای پیش بند محافظ هستند. اگر این پیش بند ها برای جلوگیری از نفوذ رطوبت و سرما باشند، باید جنس نایلونی یا پلاستیکی داشته باشند. اگر پیش بند برای محافظت در برابر اشعه ی رادیواکتیو است، لباس باید دارای پوشش سربی باشد. محصولاتی هم که از پلی وینیل کلراید ساخته شده، برای جلوگیری از نفوذ مواد شیمیایی مناسب است. همچنین اگر جوشکاری می کنید، پیشبند محافظ، باید جنس چرمی داشته باشد.

نکات مهم هنگام خرید لباس کار

– هنگامی که با وسایل متحرک کار می کنید، از پیشبند نباید استفاده کنید.
لباس کار جیب دار گزینه ی خیلی خوبی است. زیرا اگر ابزاری دستتان باشد، می توانید در جیب آن قرار دهید.
هنگام کار با ماشین آلات، پیشبند دو تیکه برای استفاده، بهتر است. به پیشبند هایی که بالاتنه از پایین تنه جدا است، پیش بند دو تیکه می گویند. پیش بند دو تکه برای مواقعی خوب است که اگر لباس به این دستگاه ها گیر کرده باشد، جدا کردن آن آسان تر است.
اگر کار شما با شعله و آتش است، باید از پیش بندی استفاده کنید که کل سینه پوشانده شود.
اگر در کار شما اسید وجود دارد، مطمئن شوید که پیش بند شما را از لاستیک طبیعی می سازند یا مصنوعی، هم چنین دقت کنید که کل سینه پوشانده شود.

حتما هنگام خرید لباس کار، این موارد را در نظر بگیرید و سعی کنید لباسی با کیفیت، بادوام و مناسب انتخاب کنید، تا برای مدت طولانی قابل استفاده باشد.

اهمیت تمیزی لباس ها

اگر می خواهید لباس کار شما مدت زیادی کار کند، باید از آن مراقبت کنید و آن را تمیز نگه دارید. بنابراین ، برای اینکه لباس همیشه سالم و تمیز باشد، به نحوه ی شستن لباس دقت کنید. جنس لباس کار، می تواند بر سلامتی شما تأثیر بگذارد.

به عنوان مثال ، در برخی از کشورها مثل آمریکا از مواد بنزیدین را نمی سازند زیرا سرطان زا است. بیشتر لباس های موجود در بازار از این مواد ساخته شده اند زیرا وارداتی هستند. پس در خرید لباس دقت کنید که چنین جنسی نداشته باشد.

همچنین دقت کنید لباس هایی که از آهن و کتان ساخته شده اند، نپوشید. زیرا اگر این لباس با مواد مصنوعی تماس داشته باشد، بخاری های آلرژی زا تولید می کنند.

در لیست زیر انواع لباس های کار مناسب برای مشاغل مختلف وجود دارد، شما بر اساس نیاز خود باید بهترین و مناسب ترین لباس را انتخاب کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.