لیستینا

44 مدل ضخامت سنج رنگ [پرفروش] و ارزان قیمت با کیفیت بالا

برای اندازه گیری ضخامت سطوح، از ضخامت سنج استفاده می شود. اگر سطح، از فلز، آهن یا پلاستیک باشد، ضخامت رنگ و پوشش را می توانید با این دستگاه ها اندازه بگیرید. این دستگاه دارای سه نوع مختلف می باشد، که در این مقاله به توضیح آن ها پرداخته ایم.

ضخامت سنج چیست؟

ضخامت سنج، برای تعیین ضخامت پوشش، قابل استفاده است. با کمک این دستگاه می توانید بدون آسیب رساندن به جسم، اطلاعات کاملی در مورد روکش جسم به دست آورید. این وسیله در خودرو بسیار کاربرد دارد. این دستگاه برای سطوح مختلف مانند آهنی، فلزی و پلاستیکی کاربرد دارد.

آشنایی با ضخامت سنج رنگ

ضخامت سنج می تواند ضخامت پوشش را در سطوح مختلف، اندازه بگیرد. گاهی اوقات فقط به سطح یک جسم دسترسی داریم و باید ضخامت رنگ یا روکش آن را اندازه گیری کنیم. به همین دلیل دستگاهی ساخته شده، که بدون آسیب رساندن به جسم، روکش را می تواند اندازه گیری کند.

این دستگاه ها دارای ابعاد مختلف، دامنه اندازه گیری، وزن و دقت متفاوتی می باشد. هنگام خرید این دستگاه، به تمام این موارد باید توجه کنید.
اگر بخواهیم پوشش و رنگ را بر اساس نوع متریال اندازه گیری کنیم، با سه روش می توانید این کار را انجام دهید:

• روش الکترومغناطیس

• روش التراسونیک

• روش گردابی

مدل های الکترومغناطیسی

این مدل با نام ضخامت سنج خودرو نیز شناخته می شود. این دستگاه می تواند ضخامت سطح آهنی را اندازه بگیرد. در این مدل ها، پروبی که فشار ثابتی دارد، برای برداشتن فشار دست کاربر قرار داده می شود. در نتیجه میزان خطا به حداقل می رسد.

دستگاه دارای ی صفحه نمایش است. زمانی که آن را روی سطح آهنی قرار می دهیم، تمامی اطلاعات مربوط به روکش و سطح روی صفحه، به ما نشان داده می شود. همچنین اطلاعات می تواند در دستگاه ثبت و ذخیره شود.

این دستگاه، یک نمایشگر دیجیتالی دارد، که ضخامت رنگ، روی صفحه نمایش می آید. این رقم بر حسب میکرون یا هزارم میلی متر و اینچ است. این دستگاه به شما کمک می کند از جنس بدنه ی خودرو مطلع شوید. در برخی از مدل های این دستگاه، صفحه نمایش، 180 درجه می تواند بچرخد، ​​تا بتوانید به راحتی اعداد را بخوانید.

ضخامت سنج رنگ التراسونیک چیست ؟

این دستگاه برای سطح غیر فلزی مناسب است. اما مراقب باشید، ضخامت سنج، یک سیستم التراسونیک برای این سطوح دارد. این دستگاه می تواند پالس اولتراسونیک به سطح برساند. سپس بازتابی رخ می دهد که باید ان را ثبت کنید. در نهایت به فرکانس بالا تبدیل می شود، که به صورت یک عدد در صفحه نمایش دستگاه، به شما نشان داده می شود.

مدل های گردابی

سطح ممکن است آهنی نباشد و خواص مغناطیسی نداشته باشد. اما می تواند رسانا باشد. مثل فلز و آلومینیوم. ضخامت سنج گردابی، برای این سطوح مناسب است.

هنگامی که دستگاه را به سطح نزدیک می کنیم، میدان مغناطیسی بر روی سطح فلز ایجاد می شود. سیستم گرداب دستگاه، یک میدان متقابل ایجاد می کند که دستگاه می تواند بازتاب آن را اندازه گیری کند. به این ترتیب می توانید بدون آسیب رساندن به فلز رسانا، اطلاعات کاملی در مورد پوشش و سطح به دست آورید.

در لیست زیر انواع ضخامت سنج رنگ و خودرو، در مدل های ساده و حرفه ای، شانه ای و عقربه ای، موجود می باشد. با توجه به امکانات دستگاه، بودجه و نیاز خود، می توانید بهترین ضخامت سنج را خریداری کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.