لیستینا

خرید34 مدل بهترین غذاساز تک کاره و همه کاره [اصل] با قیمت ارزان

زندگی امروز با سرعت فوق‌العاده‌ای رو به جلو است. اگر بخواهیم با زمانه پیش برویم و عقب نمانیم باید به سراغ فناوری برویم. امروزه آشپزی های سنتی در خانه ی ایرانی ها کمتر شده و بیشتر مردم آشپزی مدرن انجام می دهند. در آشپزی مدرن، اغلب از ابزارهایی مانند غذاساز، برای انجام سریعتر کارها، استفاده می شود. کارهایی مانند خرد کردن، رنده کردن، کوبیدن، مخلوط کردن و … با غذاساز انجام می شود. بنابراین غذاساز به ما در آشپزی کمک زیادی می کند. با ما تا انتهای مطلب همراه باشید تا نکات مهمی در مورد این دستگاه به شما یاد آور شویم، در این صورت می توانید خرید بهتری داشته باشید.

نکات مهم هنگام خرید غذاساز

تک کاره یا چندکاره: اولین نکته ای که در هنگام خرید غذاساز باید به آن توجه کنید، این است که چرا این محصول را خریداری می کنید؟ غذاساز دارای چندین مدل مختلف است، از تک کاره تا 36 کاره. هر چه کارآمدتر باشد، قیمت آن بالاتر است.

اندازه محصول: اندازه و ابعاد، دومین نکته ی مهمی است که در خرید یک غذاساز مناسب و با کیفیت، باید به آن توجه کنید. قبل از خرید این دستگاه ابتدا باید به فضای آشپزخانه و تعداد اعضای خانواده توجه کنید و سپس بر اساس آن ها، غذاساز مناسبی انتخاب کنید.

قدرت موتور: قدرت موتور دستگاه، یکی دیگر از ویژگی های فنی است، که هنگام خرید دستگاه، باید به آن توجه کنید. هرچه دستگاه قدرت بیشتری داشته باشد، سریعتر و دقیق تر است. بهتر است بدانید قدرت دستگاه با قیمت دستگاه، ارتباط مستقیم دارد.

جنس بدنه: جنس بدنه ی دستگاه، یکی دیگر از نکات مهم است، که در خرید غذاساز باید به آن توجه کنید. بدنه ی دستگاه با توجه به برندی که دارد، متفاوت است که عبارتند از: پلاستیک، فلز و استیل ضد زنگ.

ظرفیت مخزن: غذاساز ممکن است یک یا دو مخزن جداگانه داشته باشد، به نام ظرف مخلوط کن و ظرف خُردکن، این ظرف ها بر اساس عملکرد و چند کاره بودن غذاساز است. در هنگام خرید، ابتدا باید نیاز خود را در نظر بگیرید، سپس ظرفیت هر ظرف را بر اساس نیاز خود، انتخاب کنید.

جنس تیغه: امروزه شرکت های تولیدی، از مواد مرغوب در محصولات خود استفاده می کنند، به عنوان مثال تیغه های غذاساز، از فولاد ضد زنگ یا استیل ضد زنگ ساخته می شوند، که هر دو از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. نکته دیگر در مورد تیغه ها، این است که هر دستگاه دارای چندین تیغه است و هر تیغه به راحتی قابل تعویض است.

میکرو سوئیچ: میکروسوئیچ یک ویژگی پیشرفته و فوق العاده هوشمند است، که امروزه برای هر وسیله برقی که چندین قطعه دارد و قطعات آن ها جداشدنی هستند، واجب است.
قابلیت میکروسوئیچ به این معنی است که وقتی قطعات غذاساز در جای مناسب خود قرار نگرفته اند، دستگاه نمی تواند روشن شود.

جنس توری داخلی محصول: جنس توری دستگاه، نکته مهم دیگری است، که هنگام خرید غذاساز باید به آن توجه کرد. این توری که باید از استیل ساخته شده باشد، نه از پلاستیک. اگر این توری پلاستیکی باشد، ممکن است از کیفیت مورد نیاز برخوردار نباشد، پس با گذشت زمان ممکن است بشکند، حتی ممکن است بر طعم و رنگ مواد غذایی موجود در توری، تأثیر بگذارد.

طول سیم برق: هنگام خرید این دستگاه، ابتدا باید به طول سیم برق توجه کنید، زیرا در برخی از آشپزخانه ها، تعداد پریز کم است. بنابراین اگر دستگاه شما دارای یک سیم طولانی باشد، در این زمینه مشکلی به وجود نمی آید.

قابلیت شستشوی آسان: شستشوی آسان دستگاه، نکته مهم دیگری است، که هنگام خرید، حتما باید به این مورد توجه کنید. شما باید در هنگام خرید به این موضوع توجه کنید که که آیا قطعات دستگاه کاملاً از هم جدا می شوند و می توان آن ها را در ماشین ظرفشویی قرار داد یا خیر.

عدم لرزش دستگاه: فرقی نمی کند که دستگاه یک کاره است یا چند کاره، مهم این است که دستگاه با قدرت موتور های متفاوت، هنگام کار، لغزش نداشته باشد. این بدان معنی است که پایه های دستگاه باید در برابر لغزش مقاوم باشند و نگذارند دستگاه تکان بخورد.

تنظیم سرعت: تنظیم سرعت دستگاه، نکته ی مهم بعدی است، که هنگام خرید دستگاه باید به آن توجه کنید. دستگاه ها در بازار به صورت تک سرعته یا چند سرعته هستند. اگر دستگاه چند سرعته باشد، باید سرعت آن قابل تنظیم باشد.

امکانات مختلف: برخی از این دستگاه ها دارای ویژگی های اضافی هستند، که شامل موارد زیر است:
صفحه نمایشگر، عملکرد لحظه ای (Pulse)، وجود محفظه جمع کننده سیم برق، میزان دقت حسگرها و … .

قیمت غذاساز: تمام نکات فوق، بر قیمت غذاساز تأثیر می گذارد. شما باید ابتدا نیاز، سلیقه و بودجه ی خود را در نظر بگیرید، سپس بهترین و با کیفیت ترین غذاساز را بخرید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.