لیستینا

خرید 48 مدل مولتی متر دیجیتالی و عقربه ای [استاندار] با قیمت مناسب

مولتی متر چیست؟

مولتی متر یک دستگاه دستی و چند منظوره برای اندازه گیری انرژی الکتریکی می باشد. از ترازو برای اندازه گیری وزن و از متر برای اندازه گیری فاصله استفاده می شود، این دستگاه هم، برای اندازه گیری جریان آمپر، ولتاژ (ولت) و مقاومت (اهم) است.
اکثر این دستگاه ها دقت +/_۲ درصد دارند. بنابراین بدون مراجعه به برقکار و صرف هزینه قابل توجه، می توانید به راحتی و به سرعت، با کمک این دستگاه عیب الکتریکی توستر یا هارد را متوجه شوید. به همین دلیل پیشنهاد می کنیم حتما این دستگاه را داشته باشید.

نکاتی که هنگام خرید مولتی متر دیجیتالی باید در نظر داشته باشید

با توجه به اینکه نسخه دیجیتالی این دستگاه، دارای کارکردها و قابلیت های بیشتری است، در زیر به صورت اختصاصی چند نکته را بیان کرده ایم. که باید رعایت کنید.

آمپدانس ورودی

اگر قصد اندازه گیری قطعات الکترونیکی حساس تری را دارید، یک مولتی متر با امپدانس ورودی بالا، برای اندازه گیری های دقیق نیاز دارید.

ظرفیت انرژی

قبل از خرید باید بدانید که دستگاه بدون هیچ آسیبی، چه میزان ولتاژ و انرژی را می تواند اندازه بگیرد.

اندازه گیری دما

اگر نیاز دارید همیشه دما را بدانید، نسخه دیجیتالی این دستگاه را با عملکرد دمای دو دیفرانسیل داشته باشید. تا بتوانید دو دما را همزمان اندازه گیری کنید.

نکات مهم هنگام خرید مولتی متر

شناخت نوع نیاز: نوع نیاز، اولین موردی است که قبل از خرید باید در نظر بگیرید. یعنی شما ابتدا باید بدانید که در چه مواقعی می خواهید از مولتی متر استفاده کنید؟! آیا شما یک برقکار حرفه ای هستید، یا فقط می خواهید از این محصول برای حل مشکلات الکتریکی برخی از لوازم خانگی خود استفاده کنید؟ این موضوع، اولین نکته ای است که قبل از خرید این دستگاه الکترونیکی، باید در نظر بگیرید.

آنالوگ یا دیجیتال: به طور کلی، امروزه مولتی مترها به دو دسته تقسیم بندی می شوند، دیجیتال و آنالوگ (عقربه ای). که البته از نظر کارایی هیچ تفاوتی با یکدیگر ندارند، فقط مدل دیجیتال، جدیدتر از مدل عقربه ای است. بهتر است بدانید که در حال حاضر بسیاری از مولتی مترهای دیجیتال، دارای ویژگی های مختلف دیگری هستند، که عبارتند از: فرکانس شمار، فشارسنج، دماسنج، قابلیت اندازه گیری ظرفیت خازن و … .

گستره مولتی متر: مولتی مترها مدل های زیادی دارند که طبیعتا دارای بازه های عددی متفاوتی هستند. تعریف گستره برای این وسایل اندازه گیری یعنی: کوچکترین تغییر ولتاژ، که دستگاه اندازه گیری می کند.

دقت اندازه گیری : دقت اندازه گیری مولتی متر، یعنی در فرآیند اندازه گیری چقدر خطا قابل قبول است و بیشتر از آن عدد به دست آمده، دیگر قابل اعتماد نیست! هرچه دستگاه دقت اندازه گیری بیشتری داشته باشد، دقیق تر است.

میزان مقاومت: بارها مشاهده شده است که با اتصال مولتی متر به مدار الکترونیکی فعال، اتصال الکترونیکی قوی به وجود می آید، که بر عملکرد مدار تأثیر نامطلوب می گذارد. همچنین باعث می شود مولتی متر عدد صحیحی نشان ندهد! به همین دلیل سطح مقاومت مولتی مترها یا امپدانس، بسیار مهم است و مقدار آن باید بالا باشد.

قیمت مولتی متر: اشتباه رایج هنگام خرید مولتی متر، توجه به قیمت آن است. ابتدا باید توجه کنید که این وسیله کاملا استاندارد باشد و برای همه کسانی که با آن کار می کنند، دارای امکانات ایمنی لازم باشد! بنابراین، بهتر است فریب مولتی مترهای گران قیمت یا محصولات ارزان قیمت را نخورید. محصولات ارزان قیمت کاملا ساده و بی کیفیت هستند، به خصوص در زمینه برق، اصلا کاربردی ندارند.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.