لیستینا

خرید 41 مدل میت رزمی [چرمی] و فومی با کیفیت با قیمت مناسب

برای تقویت مهارت هنرهای رزمی، میت رزمی استفاده می شود. هر ورزشکار برای اینکه تمرینات خود را به خوبی انجام دهد، باید یک میت رزمی داشته باشد. اگر ورزشکار از میت رزمی در تمرینات خود استفاده کند، باعث می شود مهارت های ضربه زنی و همچنین سرعت و دقت در ضربه زنی آن بهبود پیدا کند. هنگام خرید این وسیله چند نکته ساده و کاربردی را باید در نظر بگیرید تا خرید خوبی داشته باشید.

میت رزمی چیست ؟ چه کاربردی دارد ؟

میت رزمی در هنر ها و تمرینات رزمی کاربرد زیادی دارد، اگر از میت رزمی استفاده کنید، آسیب کمتری به استخوان ها و سایر قسمت های بدن وارد می شود. این وسیله برای افراد مبتدی که تازه وارد این ورزش شده اند، بسیار مناسب و مفید است. فرد مبتدی در صورت ورزش با میت رزمی، بهتر این ورزش را یاد می گیرد و متوجه می شود که به کجا ضربه بزند.

نه تنها ورزشکاران و مبتدیان از میت استفاده می کنند، بلکه مربیان نیز از آن، برای ارزیابی کارآموزان خود و اندازه گیری شدت و سبک ضربه استفاده می کنند و به کارآموز خود طرز صحیح این ورزش را یاد می دهد. هنگام ضربه، ارتفاع و زاویه میت باید درست باشد، در غیر این صورت ممکن است ورزشکار آسیب ببیند.

هنگامی که میت توسط یک ورزشکار مورد استفاده قرار می گیرد، نیرویی که ورزشکار به میت وارد کرده است طبق قانون فیزیک، آن نیرو به ورزشکار بر می گردد.

اگر در تمرین ها از میت استفاده کنید، به شما در بهبود مهارت های رزمی و همچنین حداکثر سرعت، قدرت و دقت ضربات کمک می کند. اگر می خواهید با میت تمرین کنید، باید فردی در مقابل شما میت را نگه دارد. اگر قصد خرید میت رزمی را دارید، باید نکاتی را که در زیر آورده ایم رعایت کنید.

در هنگام خرید میت ورزشی رزمی به چه نکاتی توجه کنیم ؟

میت رزمی باید فشار و ضربه را تا حد امکان جذب کند، در غیر این صورت ممکن است فردی که میت را نگه داشته است، بر اثر ضربه، آسیب ببیند. پشت میت، بندی دارد که برای نگه داشتن میت، کار را آسان می کند، توجه داشته باشید که بند باید دارای تهویه باشد، تا از خیس شدن و لیز خوردن دست نگهدارنده، جلوگیری شود.

بند پشتی میت را می توان تنظیم کرد، تا هر فردی بتواند مقابل ورزشکار بایستد و میت را نگه دارد. به دلیل اینکه برخی از دست ها کوچک و برخی دیگر بزرگ هستند، بعضی میت ها بند قابل تنظیم دارند. برخی از میت ها به جای بند پشتی، دارای قسمت پنجه ای شکل هستند، که به راحتی می توانید آن را با دست بگیرید. این میت ها را می توانید روی مچ نیز ببندید. به دلیل اینکه اگر با دست بگیرید، ممکن است لیز بخورد، روی مچ بهتر می ایستد.

میت باید سبک وزن باشد، زیرا تمرین ورزشکار ممکن است طولانی باشد.
میت جنس چرمی دارد، بنابراین رطوبت ایجاد شده روی میت به راحتی تبخیر می شود، حتی این جنس باعث می شود میت دارای تهویه بالایی باشد، زیرا اگر میت تهویه نداشته باشد، سطح آن خیس می ماند. اگر سطح میت خیس باشد باعث اشتباه در ضربه زنی می شود.

 

توجه به جنس میت

داخل میت باید الیاف فشرده مرغوب باشد، اگر این الیاف ساختار اسفنجی ساده داشته باشند، اصلا مناسب نیستند. پس هنگام خرید دقت کنید که اگر میت ساختار اسفنجی داشت، از خرید آن خودداری کنید.

برای اینکه ورزشکار هنگام استفاده از میت، میزان آسیب دیدگی مچ پا یا زانو را کاهش دهد، برخی از مدل های میت رزمی دارای شکل و شیب ارگونومیک هستند. در این صورت با اطمینان می توانید به آن ضربه بزنید.

اگر برای بار اول می خواهید میت بخرید، به صورت حضوری خرید کنید و هنگام خرید آن را امتحان کنید. اما اگر ورزشکار حرفه ای هستید و میت ها را می شناسید، می توانید به صورت آنلاین از سایت های معتبر خرید خود را انجام دهید.

بهتر است بدانید که میت ها مدل های مختلفی دارند، برخی از میت ها به گونه ای هستند که فقط باید ضربه به وسط آن ها برخورد کند. اما برخی مدل های دیگر به گونه ای هستند که از هر جهت می توانید به آن ضربه بزنید. پس در هنگام خرید دقت کنید پرکاربردترین مدل را انتخاب کنید.

نظرات کاربران

  •  در صورتی که تجربه استفاده از محصولی را دارید ، برای سایر کاربران تجربه خود را به اشتراک بگذارید.
  •  چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.